Bądź produktywny na Maku …jeszcze 4 dni

Użytkownikom Maków znany jest zapewne popularny na Zachodzie zwyczaj organizowania trwających parę dni promocji na zakup oprogramowania w paczkach tzw. bundles. Wśród kilku liczących się graczy jest też Productive Macs który co jakiś czas dostarcza aplikacji wspomagających szeroko rozumianą produktywność.

Najnowsza paczka to osiem znanych programów w cenie 39,99$.

wpid-houdahspoticon-2012-06-14-18-51.png Houdah Spot

Jeśli nie wystarcza wam systemowy Spotlight, gubicie się w gąszczu plików na dysku to Houdah Spot przyjdzie wam z pomocą. To rozbudowane narzędzie do tworzenia kryteriów wyszukiwania plików wspierające także tagowanie z pomocą enginu open meta. Można też tworzyć szablony dla najczęściej wykonywanych wyszukiwań. Dla bałaganiarzy – pozycja niezastąpiona.

wpid-rapidweaver-2012-06-14-18-51.png RapidWeaver

Jeżeli kiedykolwiek chcieliście stworzyć piękną stronę WWW a konieczność ręcznego pisania kodu was przerasta to Rapid Weaver pozwoli uwolnić waszą kreatywność. Większość rzeczy załatwimy klikaniem myszką,a do wykorzystania dostajemy aż 47 przykładowych wzorów. Do tego wbudowana obsługa SFTP, możliwość tworzenia pokazu slajdów wprost ze zdjęć iPhoto pozwoli stworzyć witrynę, którą pochwalić się można przed znajomymi.

wpid-devonthink-2012-06-14-18-51.pngDevonThink

Tego programu nigdy nie potrafiłem zrozumieć. Są ludzie używający go na codzień i tacy którzy trzymają się od niego z daleka. Interfejs z początku mało intuicyjny, chowa pod przykrywką potężny engine bazodanowy z namiastką sztucznej inteligencji. Dzięki temu cokolwiek tam wrzucimy łatwiej później odnaleźć. A przechowywać tam można po prostu wszystko – od ulubionych utworów, przez niezapłacone faktury aż po przepisy z babcinnej kuchni. W promocji dostajemy licencję Personal dla bardziej wymagających możliwe jest jej rozszerzenie do Pro lub Office Pro na stronie producenta.

wpid-printopia-2012-06-14-18-51.png Printopia

Jeśli nie mieliście dotąd drukarki wspierającej standard AirPrint to nic straconego. Printopia to użyteczne maleństwo zagnieżdżające się w Narzędziach Systemowych. Ma tylko jedno zadanie – udostępni każdą lokalną lub sieciową drukarkę którą administrujemy użytkownikom iphonów lub iPadów. I z tego zadania wywiązuje się znakomicie oszczędzając czas i nerwy 🙂

wpid-mailtags-2012-06-14-18-51.png MailTags

Niestety kolejna wersja tej aplikacji dostępna jest jedynie dla użytkowników systemu Lion (dla niezorientowanych: uważam że Lion to odpowiednik Visty w makowym świecie). To program który dość głęboko integruje się z systemowym Mail.app pozwalając tagować maile, przyporządkowywać je do projektów, organizować w inteligentne skrzynki pocztowe i inne przydatne rzeczy. Jeśli korzystanie z poczty jest dla Ciebie główną metodą kontaktu z ludźmi docenisz na pewno jego zalety.

wpid-trickster-2012-06-14-18-51.png Trickster

Kolejną pozycją w zestawieniu jest następca Blasta -Trickster. Program umieszcza swoją ikonkę w menubar i od tego czasu śledzi z jakich plików najczęściej korzystamy. Przy użyciu jednego skrótu klawiaturowego mamy dzięki temu dostęp do listy używanych plików, z którymi możemy robić różne rzeczy – chcesz wysłać koleżance zdjęcie ślicznej sukienki, w której widziałbyś ją na imprezie ^^ a nie możesz znaleźć pliku na dysku. Zamiast przeklinać wystarczy Trickster. Jedyna wada programu to (znowu) konieczność posiadania Liona.

wpid-macjournal-2012-06-14-18-51.png MacJournal

Mariner Sofware to znana firma pisząca oprogramowanie dla komputerów Mac, skupiająca się na narzędziach wspomagających szeroko rozumiane tworzenie treści. MacJournal to znakomity kombajn dzięki któremu możesz prowadzić dziennik, spisywać wspomnienia ale też pełnokrwisty klient blogowy obsługujący wszystkie najważniejsze platformy od WordPressa to Tumblr. Poza promocją zapłacimy za niego tyle co za całe bundle jest to więc znakomita okazja.

wpid-voila-2012-06-14-18-51.png Voila

Co jakiś czas chcielibyśmy coś zanotować w trakcie pracy przy komputerze. A może by tak wysłać przyjacielowi screenshota? A gdyby dało się do niego doczepić własne nagranie audio? Voila to jeden z mniej znanych na rynku narzędzi do przygotowywania tzw. screencastów. Jeśli chcesz przygotować tutorial, nagrać prezentację, przechwycić interesującą stronę WWW to jest to narzędzie dla Ciebie.

Podsumowując, w pakiecie dostajemy osiem całkiem udanych aplikacji bardzo ułatwiających życie zarówno amatorom jak i osobom obeznanym z platformą MacOSX. Zainteresowane osoby mogą dokonać zakupu tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s