Pożegnamy podcasty w iTunes?

Słuchając najnowszego odcinka podcastu Nadgryzieni wychwyciłem ciekawy news – otóż z bety iOS 6 zniknęły podcasty. Dotąd można je było odsłuchać zawsze w aplikacji Music. Nie działało to jednak zawsze tak sprawnie stąd też na rynku aplikacje firm trzecich wśród których prym wiedzie Instacast, którego używam od paru dni.

Czy Apple zamierza zagospodarować i ten segment rynku tworząc własną nową aplikację? Peter Kafka z All Thing Digital w swoim
artykule rozważa jakie to plany może mieć korporacja z Cupertino w tym zakresie. Być może jesteśmy świadkami jakiegoś większego procesu dywersyfikacji treści i zmniejszania powoli roli iTunes jako systemowego huba dla wszelkich multimediów. W kolejnej wersji iTunes zapewne pożegnamy społecznościową usługę Ping, zostanie nam tylko dostęp do muzyki i teledysków.

Całkiem możliwe że w finalnej wersji systemu Mountain Lion zarówno wypożyczalnia filmów jak i mobilne App Store a zwłaszcza iTunes University doczekają się własnych aplikacji i w ten sposób platforma Mac zostanie upodobniona do iOS. Byłby to ruch, którego obawia się (i moim zdaniem słusznie) wielu ludzi pracujących profesjonalnie na komputerze. Coraz bardziej mam wrażenie że po śmierci Steve Jobsa nie ma już w centrali Apple nikogo kto by myślał logicznie. Jedno jest pewne – kolejne miesiące będą bardzo ciekawe dla ekosystemu nadgryzionego jabłuszka.

Źródła:
“Apple to take on Instacast In iOS6” – Macgasm -15.06.2012
“Apple Gives Podcasts a Gentle Push Out of iTunes” – All Things Digital -15.06.2012

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s