JustType..po prostu pisz!

Notowanie to z pewnością jedna z tych rzeczy do których iPhone został stworzony. Zamiast nosić przy sobie papierowy notatnik mamy przecież smartfon, w którym zapisywać można w nieskończoność. Systemowa appka „Notatki” nie wszystkim przypadła do gustu stąd pojawiło się wiele zamienników tak płatnych jak i darmowych. Jednym z nich jest JustType.


Coż nam oferuje ten programik ? 
Przede wszystkim umożliwia nam posortowanie notatek wg jednego z siedmiu dostępnych kolorów. Interfejs jest szybki i przywodzi na myśl klienta poczty Sparrow.  Możemy dla każdego typu notatki ustawić osobno czcionkę, jej wielkość i styl ale to nie wszystko. Aplikacja automatycznie rozpoznaje kiedy tworzymy listę, tak numerowaną jak i punktową co oszczędza dużo czasu przy wpisywaniu. Posiada też ciekawie rozwiązaną funkcję undo/redo wywoływaną gestem swipe dwoma palcami lewo/prawo. Działa ona wg producenta jednak tylko na iPad nie miałem więc okazji jej przetestować.

Możliwości eksportu
Użytkownik ma możliwość eksportowania notatek w następujący sposób:

  1. email jako teskt
  2. email jako załącznik
  3. wydruk tekstu
  4. wiadomość SMS
  5. kopia do schowka

Niestety nie ma róży bez kolców – aplikacja wspiera tylko synchronizację po iCloud pomiędzy urządzeniami z iOS stąd nie miałem możliwości przetestowania tej funkcjonalności. Zdecydowanie zabrakło mi opcji synchronizacji z kontem Google – mały szczegół ale jednak utrudniający życie.
Szybkość działania aplikacji może się też obrócić przeciwko niej – przesunięcie notki w lewo momentalnie ją skasuje i nie ma opcji UNDO! albo przynajmniej prośby o potwierdzenie. Stąd przydatność JustType do notowania ważnych spraw uważam za dyskusyjną.
Mimo to zachęcam do wypróbowania – aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z AppStore

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s