Czyżby problemy z matrycami Retina w nowych MacBookach Pro?

Jak podaje dzisiaj CNET a zanim AppleInsider , niektórzy użytkownicy najnowszych Maczków skarżą się na problem zbytniej trwałości wyświetlanego obrazu.
W skrócie mówiąc obraz wyświetla się ciut za długo podczas gdy już rysowana jest kolejna klatka co powoduje efekty znane dotąd z kiepskich monitorów LCD. Wg AppleInsider zjawisko jest bardzo dokuczliwe na jasnych tłach i potrzeba wtedy nawet pięciu minut by obraz ostatecznie zanikł.
Kilku użytkowników doniosło iż pracownicy Apple Store zarządzili im wymianę matryc na nowe. W USA pechowy klient nie będzie miał też problemów ze wzlędu na politykę Apple która zakłada 14 dniowy okres zwrotu towaru „bez zadawania pytań”.
Co gorsza wygląda na to iż podobne zjawisko zachodzi także na innych urządzeniach z matrycą IPS i może być uznane za negatywną cechę tej technologii.
Możliwe jednak że ghosting i tzw. image retention są cechą jedynie tych najtańszych, niskobudżetowych matryc.

Zresztą na pocieszenie userom Apple można powiedzieć że bardziej od nich wkurzeni są na pewno posiadacze Samsungów. Zdjęcie poniżej przedstawia przebarwienie na Galaxy Note. Jak donosi mój znajomy tester Samsungów, zauważył on iż na ekranach AMOLED czerń nie jest naturalna.

Plamki widoczne są na wyświetlaczu jeśli wyświetlana jest ciemniejsza grafika, normalnie rzuca się to w oczy jedynie gdy używamy aplikacji z ciemnym tłem interfejsu bądź statyczny ciemny obrazek.
Samsung niby wymienia wadliwe modele chociaż oficjalnie nigdzie się tym nie chwali 😉

Źródła:
CNET
Apple Insider.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s