No to po Sparrow

Dzisiejszy wieczór przyniósł smutną wiadomość – otóż Google niepostrzeżenie przejęło Sparrow – autorów wspaniałego klienta poczty na Mac i iOS wspierającego właśnie pocztę GMail.

No i co teraz ?

Jak wynika ze strony internetowej Sparrow grupa developerów chce się poświęcić większemu projektowi, który są w stanie wykonać tylko z Google. Co to oznacza dla aplikacji, którą pokochały tysiące userów ? Nie tak dawno przecież zapowiadana była wersja dla iPada, teraz zapewne zawieszona. Nie będzie też pewnie dodawnia nowych usług i naprawiania błędów dla aplikacji stacjonarnej i mobilnej.

Dlaczego mi smutno ?

Jak dla mnie jest to paskudna wiadomośc, pokazuje że wielcy gracze na internetowym rynku rozpychają się coraz mocniej przejmując co lepsze firmy. Historia Sparrow pokazuje że małe grupy developerów są niejednokrotnie znacznie sprawniejsze w produkcji aplikacji niż wielkie korporacyjne giganty. Google co ciekawe nigdy nie wypuściło własnej aplikacji na Mac, zadowalając się kiepskimi klientami na iOS oraz Android,na którym to powyższa usługa zdaje się działać chyba tylko dlatego iż odpalana jest na systemie od tego samego producenta.

Co poradzić

Przede wszysktim nie należy rozpaczać i kupować Sparrow póki jeszcze można, a następnie nie robić updatów. Jeśli komuś nie odpowiada cała ta powyższa sytuacja to w ramach buntu w tej samej cenie może nabyć Postbox – kolejny niesamowity klient ze wsparciem dla GMaila i do tego w tej samej cenie :))

Postboxa najlepiej nabyć na stronie producenta

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s