Kolejny developer rezygnuje z Mac App Store

Dzisiaj Postbox Inc, developer znanego klienta pocztowego Postbox ogłosił że od momentu wydania trzeciej wersji aplikacji całkowicie opuszczają Mac App Store jako kanał dystrybucji swoich produktów. Oświadczenie zostało wydane jako odpowiedź na mnóstwo pytań jakie otrzymali twórcy po niedawnej wolcie Sparrowa, który przeszedł pod skrzydła Google, by uspokoić potencjalnych nabywców iż Postbox nadal będzie dostępny.

W swoim oświadczeniu firma wyjaśnia dlaczego zdecydowała się na taki krok. Podkreśla iż dzięki całkowitemu skupieniu się na sprzedaży w Postbox Store będą mogli nadal oferować klientom następujące funkcjonalności:

  • Darmowe 30-dniowe triale
  • Upgrady z wcześniejszych wersji ze zniżką
  • Darmowe upgrady jeśli zakupiono program po konkretnej dacie
  • Licencje,które pozwolą uruchomić Postboxa na każdej maszynie jaką posiadamy niezależnie czy to Mac czy PC
  • Zniżki grupowe przy zakupie dwóch lub więcej kopii
  • 60-dniowy okres gwarantowanego zwrotu pięniędzy bez podania powodu
  • W pełni funkcjonalny program, z integracją z: iCal, iPhoto, Dropboxem, Evernote

Wytworzyła się ciekawa sytuacja, bo nie jest to pierwszy developer wycofujący swoje aplikacje z Mac App Store. Okazuje się że rozwiązanie lansowane przez Apple nie ewoluuje tak szybko jakby życzyli sobie niektórzy programiści. Co gorsza w zupełnie idiotyczny sposób Apple strzela sobie w stopę promując tzw. sandboxing. A przecież środowisko MacOSX było wybierane przez ludzi właśnie dlatego że aplikacje potrafiły doskonale się ze sobą integrować i współdziałać w sposób nieosiągalny np na Windowsie (o Linuxie nie wspominając). Restrykcje nakładane przez Apple mogą skłonić większa ilość twórców do powrotu do tradycyjnych metod dystrybucji. W końcu co tak naprawdę tracą? łatwiejsze dojście do klienta? Łatwiejszą metodę instalacji aplikacji? Nie przesadzajmy, nie traktujmy użytkowników Jabłuszek jak półgłówków – jeśli ktoś nie potrafi zainstalować aplikacji z pliku DMG tzn że powinien nadal używać Vistę, ot co 🙂

Pełny tekst oświadczenia firmy możecie znaleźć TUTAJ

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s