Odszedł William Windom 1923-2012

Dzisiaj świat filmowy obiegła smutna wiadomość. W wieku 88 lat zmarł aktor William Windom, zdobywca Nagrody Emmy, który wystąpił w ponad 250 produkcjach telewizyjnych i filmowych. Fanom Star Treka znany był przede wszystkim z gościnnej roli dowódcy USS Constellation cmdr Matta Deckera z odcinka „Doomsday Machine” . Ma on jednak znacznie większy dorobek.

William Windom debiutował w teatrze w 1946 roku małą rólką w „Henryku VII”. Rok później zagrał m.in Białego Królika w adaptacji „Alicji z krainy czarów „. W latach 50-tych i 60-tych mógł ujawnić swój talent w nowym medium jakie objawiło się na scenie dziejów – telewizji. Zagrał zarówno w „Strefie Mroku” jak i „Dallas”, „Autostradzie do Nieba”, jak i „Murder She Wrote„.  Rolę commodora Deckera powtórzył parę dekad później w fanowskim filmie „In Harm’s Way”. Użyczał swego głosu także do czytanych wydań książek.

Pasjonował się tenisem, szachami i żeglarstwem. Jest prawnukiem Williama Windoma (1827-1891) kongresmena i senatora z Minnessoty, członka tzw kuchennego gabinetu Abrahama Lincolna. Był pięciokrotnie żonaty, pozostawił żonę Patricię, czworo dzieci i czworo wnucząt.

 Artykuły powiązane:
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s